Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]

Obuwie ochronne

Block title

Visit our blog

Obuwie ochronne

Obuwie ochronne i obuwie robocze

Obuwie ochronne i obuwie robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika zatrudnionego w niebezpiecznych warunkach, gdzie występują lub mogą wystąpić czynniki zagrażające życiu i zdrowiu. Wykorzystuje się je dziś podczas wykonywania wielu różnych typów działań w wielu różnych branżach sze...

Obuwie ochronne i obuwie robocze

Obuwie ochronne i obuwie robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika zatrudnionego w niebezpiecznych warunkach, gdzie występują lub mogą wystąpić czynniki zagrażające życiu i zdrowiu. Wykorzystuje się je dziś podczas wykonywania wielu różnych typów działań w wielu różnych branżach szeroko pojętego terminu ‘przemysł’. Wybór odpowiednich butów roboczych czy butów ochronnych jest niezwykle istotny, z tego powodu, iż zwiększa bezpieczeństwo pracowników, chroni przed niebezpiecznymi sytuacjami, takimi jak upadki z powodu śliskiej nawierzchni oraz zapewnia im komfort w ciągu wielogodzinnego dnia ciężkiej pracy. W przypadku obuwia roboczego - muszą one być zgodne z obowiązującymi normami BHP, natomiast w przypadku obuwia ochronnego - normami BHP oraz mieć odpowiednie certyfikaty i atesty.  

Buty ochronne i buty robocze - charakterystyka

Obuwie robocze stosuje się wszędzie tam, gdzie mogą ulec zniszczeniu bądź zabrudzeniu osobiste buty pracownika. Natomiast obuwie ochronne ma za zadanie zapewnić ochronę stopą przed różnymi czynnikami zewnętrznymi - chemicznymi, mechanicznymi czy też wysoką i niską temperaturą. W przypadku butów ochronnych i butów roboczych dużą rolę odgrywa odpowiednia antypoślizgowa podeszwa, która pozwala uniknąć niepotrzebnych wypadków. Takie buty mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów - w zależności od tego, jaką mają pełnić funkcję i do czego zostały stworzone. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości obuwie ochronne i obuwie robocze wykonane ze specjalnych rodzajów gumy, poliuretanu, skóry, PCV czy nawet z elementami metalu (buty robocze z metalowym noskiem). Głównym zadaniem takich butów jest zapewnienie przede wszystkim odpowiedniej ochrony i bezpieczeństwa, ale muszą być one także wygodne, aby można było w nich spokojnie wykonywać swoją pracę, dlatego staramy się dostarczyć naszym klientom buty, które zapewnią duży komfort przez cały dzień.

Buty ochronne i buty robocze - rodzaje

Obuwie ochronne i obuwie stanowi ogromną kategorię i można zaliczyć do niej wiele różnych typów butów. Można wśród nich wyróżnić obuwie damskie i męskie, możne utworzyć kolejna grupę dzieląc buty ze względu na ich przeznaczenie itd. Znajdą u nas Państwo między innymi buty robocze zimowe, półbuty robocze, buty spawalnicze, specjalistyczne obuwie robocze dedykowane do danych branż czy nawet sandały ochronne z antypoślizgowymi podeszwami.

Zapraszamy do przeglądania naszej oferty. Znajdziesz w niej takie uznane marki, jak Dunlop, Cofra czy Coverguard. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie butów roboczych czy BHP, to zapraszamy kontaktu. Postaramy się wszystko wyjaśnić.

Zobacz też:

Obuwie robocze Katowice

Obuwie robocze Warszawa

Obuwie robocze Tychy

Obuwei robocze Kraków

Więcej

Obuwie ochronne Jest 910 produktów.

Podkategorie

 • Sandały

  Sandały robocze

  W ofercie naszego sklepu można znaleźć również najwyższej klasy sandały robocze. Zazwyczaj są one wykonane ze skóry, ale oferujemy także modele ze specjalnym pokryciem tekstylnym. Obuwie w tej kategorii posiada bardzo przydatne właściwości - bowiem są lekkie, bardzo wygodne, niezwykle trwałe i niezawodne, odporne na zniszczenia, typu: przecięcia, pękanie i ścieranie, a także różne czynniki zewnętrzne. Ponadto posiadają antypoślizgowe podeszwy. Nasze sandały doskonale odnajdą się w nawet najtrudniejszych warunkach - to obuwie oddychające, letnie. Będą idealne wszędzie tam, gdzie potrzebna jest znakomita wentylacje ze względu na nieznośnie wysokie temperatury.

 • Półbuty

  Półbuty robocze

  Wśród butów roboczych i ochronnych znajdziemy także półbuty. To standardowe obuwie przemysłowe, które sięga poniżej kostki. Doskonale sprawdza się w przypadku różnych prac fizycznych. Mogą być one wykonane ze skóry czy zamszu. Nasze półbuty robocze charakteryzują się tym, że mają antypoślizgowe podeszwy oraz trwałe noski i są odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, olejów, benzyny i są antyelektrostatyczne. Dzięki temu, że oferowane przez nas obuwie jest wykonane z materiałów znakomitych gatunków stopa może oddychać i nie poci się nadmiernie. Ponadto nasze półbuty posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty BHP.

 • Gumowe

  Buty gumowe

  W naszej ofercie znajdą Państwo także robocze buty gumowe. Takie buty służą podczas prac wykonywanych w mokrym i wilgotnym środowisku w budownictwie, rolnictwie, sadownictwie i służbach porządkowych oraz komunalnych, a także w branży chemicznej czy w przemyśle rybackim i spożywczym, ale sprawdzą się doskonale także jako obuwie dla miłośników grzybów i wędkowania.

  Buty gumowe - cechy

  Charakteryzuje się one przede wszystkim tym, że jest wodoodporne, posiadają odporną na olej podeszwę, która dodatkowo została wyposażona w specjalne urzeźbienie, które ma za zadanie chronić użytkownika przed poślizgiem. Buty gumowe wykonuje się z takich materiałów, jak guma, PCV (polichlorku winylu), nitryl czy EVA, które są wyjątkowo odporne nie tylko na wodę, ale także i na różnego typu benzyny, oleje, smary, niektóre kwasy, wodorotlenki i przeciwko wszelkim uszkodzeniom mechanicznym. Niektóre z modeli w naszym asortymencie mają dodatkowo wyściełane wnętrze kożuchem, dzięki czemu można ich spokojnie używać także w niskich temperaturach. Prócz butów gumowych sprzedajemy także wodochronne nogawice i spodniobuty, które idealnie sprawdzą się podczas prac, w których pracownicy są narażeni na silne zamoczenie dolnych kończyn.

  Bezpieczeństwo

  Buty gumowe należą do grupy obuwia roboczego, a to oznacza, że muszą spełniać wszystkie warunki Bezpieczeństwa i Higieny pracy. Dzięki tym zasadom, praca w tym obuwiu jest bezpieczna i chroni przed urazami, uszkodzeniami i innymi niebezpiecznymi czynnikami (mechanicznymi, chemicznymi i wysoką oraz niską temperaturą) na jakie są narażeni pracownicy.

  Nasz asortyment  

  Oferowane przez nas buty gumowe cechuje wykonanie ze znakomitych materiałów a także wysoka wytrzymałość nawet w intensywnych i wyjątkowo trudnych warunkach. Mogą u nas Państwo zakupić buty gumowe o różnej długości, różnym przeznaczeniu i różnej barwie. Nasze buty poza bezpieczeństwem zapewniają także komfort potrzebny do swobodnego wykonywania swojej pracy.

 • Trzewiki

  Trzewiki robocze

  Trzewiki robocze to zabudowane obuwie, które sięga nieco za kostkę. To jeden z najpopularniejszych modeli butów roboczych. Trzewiki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które muszą pracować na zewnątrz lub w dość trudnych i nietypowych warunkach wewnątrz budynku. Ich największa zaletą jest to, że doskonale chronią stopy przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, a także sprawiają, że ich użytkownik ma lepszą stabilność, gdyż znacznie pewniej niż inne modele podpierają stopy. Znajdą u nas Państwo wyższe i niższe obuwie tego typu, które doskonale chroni przed wodą, wilgocią i substancjami chemicznymi. Ponadto podeszwy naszych trzewików roboczych są odporne na liczne czynniki zewnętrzne, antypoślizgowe, a niektóre z nich są dodatkowo wyposażone w metalowy nosek.     

 • Zimowe

  Zimowe obuwie robocze

  Robocze obuwie zimowe jest przeznaczone do pracy w niskich temperaturach - podczas najzimniejszych miesięcy bądź też przez cały rok, na przykład w chłodniach. Najczęściej są one wykonane ze skóry. Mogą także zawierać różne wstawki z ekologicznych materiałów, zwłaszcza w miejscach, które nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale chronią przed niskimi temperaturami, zwykle posiadają podnoski metalowe bądź kompozytowe, a także wkładki antyprzebiciowe. Ponadto ocieplacz wewnątrz obuwia i ocieplane, odporne na oleje i antypoślizgowe podeszwy.

 • Specjalistyczne

  Specjalistyczne obuwie BHP

  W tej kategorii znajduje się obuwie o wyjątkowych parametrach technicznych, które spełnia potrzebę ochrony przed szczególnym ryzykiem. Dobór odpowiednich butów do wykonywanej pracy to podstawa bezpieczeństwa, a także komfortu pracy. Znajdą tu Państwo szeroką ofertę dla spawaczy, dekarzy, pilarzy, elektryków, asfalciarzy, strażaków, żołnierzy, mundurowych, a także innych osób, które pracują w przemyśle mechanicznym, hutniczym, stalowym, żelaznym, spożywczym, chemicznych czy we szpitalach. Nasze buty są wykonane z najlepszej jakości materiałów, doskonale chronią przed zgnieceniem, uszkodzeniami mechanicznymi czy przekuciem.

 • Saperki

  Buty saperki to specjalistyczne obuwie zimowe, które doskonale radzi sobie właśnie ze skrajnie niskimi temperaturami. To buty robocze, które powinno się stosować zimą - są ocieplane, mogą posiadać wkładki antyprzebicowe oraz antypoślizgowe podeszwy odporne na różne substancje. Nasze saperki zapewniają komfort, a jednocześnie spełniają wszelkie niezbędne normy, dzięki czemu mogą zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa. Powszechnie stosuje się je w różnych gałęziach przemysłu.

 • Damskie

  Damskie obuwie robocze


  Obuwie robocze to jeden z najważniejszych elementów ubioru wielu pracowników fizycznych na różnych stanowiskach. Specjalistyczne buty muszą być oczywiście odpowiednio dopasowane, aby w pełni zapewniały nie tylko wysoki komfort chodzenia, ale także i bezpieczeństwa. Obuwie tego typu charakteryzuje się przede wszystkim antystatyczną powierzchnią. W naszej ofercie można znaleźć również damskie modele, które posiadają grubą podeszwę antypoślizgową, a ponadto są bardzo odporne na przebicie czy ścieranie. Niektóre z poniższych modeli posiadają także utwardzone noski, które chronią przed zranieniem. Wszystkie artykuły w naszym asortymencie spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, jakie dotyczą środków ochrony indywidualnej.

 • Saboty

  Saboty robocze

  Saboty to uniwersalne, trwałe, bardzo wygodne i całkowicie bezpieczne obuwie ochronne. Charakteryzują się tym, że posiadają wytrzymały podnosek oraz podeszwę wykonaną ze specjalnego materiału, który jest antypoślizgowy, antystatyczny, olejoodporny oraz odporny na ścieranie. Saboty ochronne do pracy są lekkie i oddychające (zapewniają stopom odpowiednią wentylację), pochłaniają wilgoć, nie uczulają, a także zapobiegają odparzeniom i nadmiernemu poceniu, ponadto chronią stopy przed urazami mechanicznymi i substancjami chemicznymi. Obuwie tego rodzaju doskonale sprawdza się szczególnie w branży medycznej, farmaceutycznej oraz gastronomicznej. Nasze saboty doskonale nadają się do codziennego użytku w szpitalach, aptekach, przychodniach czy prywatnych gabinetach lekarskich.

 • Akcesoria

  Akcesoria do butów roboczych i ochronnych

  W tej kategorii chcemy Państwu zaproponować najwyższej jakości akcesoria do różnego rodzaju butów roboczych oraz ochronnych. Posiadamy szeroki wybór skarpetek na każdą porę roku, które są oddychające i antybakteryjne. Można u nas znaleźć także wkładki (amortyzujące czy niwelujące brzydkie zapachy) do butów wykonanych z najróżniejszych materiałów i o różnych funkcjach. Oferujemy również niezwykle wytrzymałe sznurowadła, które zdają egzamin nawet w najtrudniejszych warunkach, oraz specjalny krem do pielęgnacji obuwia.

na stronę
Pokazuje 101 - 150 z 910 elementów
Pokazuje 101 - 150 z 910 elementów