Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Kategorie

Najczęściej kupowane

Block title

Visit our blog

Blog - co nowego?

Normy dotyczące rękawic ochronnych

Rękawice ochronne mają za zadanie odpowiednio zabezpieczyć i tym samym ochronić dłonie oraz nadgarstki, a niekiedy i przedramiona oraz ramiona przed licznymi niebezpieczeństwami i szkodliwymi substancjami, z jakimi można się zetknąć w miejscu pracy podczas wykonywania swoich obowiązków. Nie istnieją jednak rękawice uniwersalne. Producenci tworzą różne artykuły do różnych zastosowań. Wszystkie one muszą spełniać jedną lub kilka norm, jakie obecnie obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym normom. 
Czytaj dalej
Jakie buty ochronne najlepiej wybrać?

Buty robocze powinny być odpowiednio dobrane do występujących zagrożeń w danym środowisku pracy i na danym stanowisku. Właściwie dobrane obuwie ochronne pozwala na bezpieczne wykonywanie swoje pracy, bez rezygnowania z komfortu. Jakie zatem buty robocze będą najlepszym wyborem?
Czytaj dalej
Buty ochronne a specyfika stanowiska pracy

Po buty ochronne należy sięgać wtedy, gdy nie jest możliwe bezpieczne wykonanie pracy w normalnym obuwiu. Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy, pracodawca odpowiedzialny jest za dostarczenie pracownikom odpowiedniego obuwia. Oczywiście wybierając takie buty zawsze należy wziąć pod uwagę specyficzne warunki pracy.
Czytaj dalej
Buty robocze – jak prawidłowo je wybrać?

Specjalistyczne buty powinny stanowić podstawowy element każdego stroju roboczego. Chronią bowiem stopę przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak również negatywnymi skutkami działania skrajnie niskich lub wysokich temperatur oraz żrącymi substancjami chemicznymi. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę wybierając buty ochronne?
Czytaj dalej
Buty robocze podstawą bezpieczeństwa w pracy

Stanowisko pracy to miejsce, gdzie każdy pracujący człowiek spędza znaczną część swojego życia. Z tego też powodu każdy powinien się w swoim miejscu pracy czuć pewnie, dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Co szczególnie istotne zostało to wprost uregulowane w przepisach prawa pracy, a nad ich przestrzeganiem na całym świecie czuwają specjalne, rządowe instytucje. W przypadku Polski funkcję taką wykonuje Państwowa Inspekcja Pracy. Nie powinno więc nikogo dziwić, że duże firmy zatrudniają odrębnych specjalistów do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy czuwają nad właściwym wykonywaniem obowiązków związanych z tą tematyką.
Czytaj dalej
Buty do zadań specjalnych - Cofra

Wszelkie prace wymagające stosowania odzieży roboczej zazwyczaj wiążą się z powstawaniem rozlicznych zagrożeń. Jest to dość oczywiste, bowiem to właśnie ten stan rzeczy jest przyczyną konieczności stosowania odzieży ochronnej. Jej zadaniem jest zastąpienie codziennych ubrań, które mogłyby zostać zabrudzone lub zniszczone, wskutek działania czynników, jakie pojawiają się w czasie ich prowadzenia.
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo stóp w pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy. W skrócie BHP. Trzy litery, które w wielu przedsiębiorstwach budzą popłoch i strach przed konsekwencjami, jakie mogą przynieść jakiekolwiek zaniedbania w tej sferze, które mogą doprowadzić do wystąpienia niebezpiecznych sytuacji i zjawisk. Efektem takiego stanu rzeczy często jest tworzenie odrębnego etatu, którego zadania ograniczają się wyłącznie do sfery bezpieczeństwa i higieny pracy. 
Czytaj dalej
Odpowiednia odzież dla pracowników

Wiele różnych prac wymaga noszenia odpowiedniej odzieży. Jej rodzaj jest uzależniony od charakteru zadań, które musi wykonywać pracownik i często wypływa na jego bezpieczeństwo. Praktycznie wszystkie zakłady produkcyjne wymagają od swoich pracowników noszenia specjalnych strojów.
Czytaj dalej