Odzież robocza ma zabezpieczać

Jednym z przejawów dbania o bezpieczeństwo i higienę pracy jest wyposażanie pracowników, narażonych na działanie niekorzystnych czynników i udział w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach, w odzież roboczą, zabezpieczającą przed negatywnymi skutkami tych zjawisk. Odzież taka z założenia ulega stopniowemu zniszczeniu, ale zabezpiecza pracowników przed zużywaniem własnej odzieży oraz przed urazami mechanicznymi. Wśród elementów garderoby roboczej szczególne miejsce zajmują buty. Stopy, stanowiące tą część ciała, której sprawność decyduje o pewności poruszania się i płynności wykonywania prac z nim związanych, są w miejscu pracy w szczególny sposób narażone na urazy i kontuzje. Sytuacja, w której na stopę spada ciężki przedmiot zdarzają się nader często, szczególnie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i remontowych. Rolą butów roboczych w takich sytuacjach jest zapewnienie dla stopy maksymalnego poziomu ochrony. W tym celu buty tego typu posiadają specjalną konstrukcję, stanowiącą odpowiedź na zagrożenia czyhające na pracowników. Jednym z rozwiązań jest na przykład gruba, gumowa podeszwa Tego typu element stanowi wszechstronne zabezpieczenie dla spodniej części stopy. Ogranicza bowiem ryzyko przebicia podeszwy, zaistnienia przypadkowego poślizgnięcia, czy też porażenia prądem elektrycznym w sytuacji zaistnienia nieprzewidzianego przebicia prądu, np. na wilgotnej podłodze.

Buty, które mają nosa

Dobrze zaprojektowane i wykonane buty robocze są także w stanie zabezpieczyć palce stóp przed mechanicznymi kontuzjami. Wszystko dzięki budowie nosa takich butów, gdzie umieszcza się specjalną blachę, stanowiącą osłonę dla przedniej części stóp. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminowane zostaje ryzyko zmiażdżenia, bądź też złamania palców u nóg wskutek opuszczenia bądź spadnięcia na nie ciężkiego przedmiotu. Przykładem produkty o takiej charakterystyce są chociażby buty Cofra. Modele tego producenta, wyposażone w zbrojone blachą nosy, w maksymalny sposób zabezpieczają palce stóp przed mechanicznymi kontuzjami. Co szczególnie istotne obuwie Cofra posiada także inne zalety. Jedną z nich jest zastosowanie do produkcji maksymalnie trwałych materiałów, a przy tym precyzja ich wykonania, zapewniająca bezproblemowe użytkowanie przez długi okres czasu.

Warto inwestować w dobre obuwie robocze

Obuwie Cofra broni się także innym argumentem - dziesiątkami tysięcy pracowników, którzy są wyposażeni w produkty tej właśnie firmy, dzięki czemu są pewni, że ich stopy są bezpieczne, bo znajdują się pod właściwą ochroną. Taka rekomendacja jest warta więcej, niż nawet najbardziej przekonująca reklama. Doskonałej jakości buty Cofra można znaleźć w naszym sklepie. Warto sięgać po to, co najlepsze w swoim rodzaju.