Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Rękawice i rękawy ochronne

Block title

Visit our blog

Profesjonalne rękawice robocze i rękawy ochronne BHP

Indywidualne środki ochrony rąk w miejscu pracy

Pracujący w trudnych warunkach wiedzą, jak ważną częścią życia jest odpowiednie zabezpieczenie dłoni przed urazami. Rękawice ochronne i robocze należą do grupy indywidualnych środków bezpieczeństwa każdego pracownika narażonego na uszkodzenie, bądź zabrudzenie, własnej odzieży albo czynniki zagrażające zdrowiu i życiu. Tyczy się to głównie czynników chemicznych, mechanicznych, termicznych i atmosferycznych. Takie rękawice ochronne BHP są na co dzień stosowane przez pracowników magazynów, hal produkcyjnych i innych miejsc, gdzie ich brak stanowiłby zagrożenie.

Profesjonalne rękawice robocze a rękawice ochronne — różnice

Obie kategorie opisywanych środków indywidualnego wyposażenia pracownika wykonuje się z wytrzymałych materiałów, które zapewniają zarówno wygodę podczas wykonywania jakichkolwiek działań, jak i właściwy poziom bezpieczeństwa przed szkodliwymi czynnikami. Koniecznie muszą więc one zapewnić wysoki komfort pracy oraz być trwałe i odporne na ścieranie.

Warto pamiętać, że właściwości konkretnych elementów wyposażenia zależą przede wszystkim od ich przeznaczenia. Rękawice robocze wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie może dojść do zabrudzenia bądź drobnego uszkodzenia skóry dłoni. Rękawice ochronne, natomiast, stosuje się w celu obrony dłoni przed uszkodzeniami mechanicznymi, wysokimi i niskimi temperaturami, czy też przed szkodliwymi substancjami chemicznymi.

Rodzaje środków bezpieczeństwa BHP dłoni

Znajdą u nas Państwo bardzo szeroki wybór różnego rodzaju wyposażenia BHP - od jednorazowych po specjalistyczne warianty ekwipunku BHP dla spawaczy. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zabezpieczenia na przedramiona - nowatorski sposób na przedłużenie obrony przed zagrożeniami. Do hobbystycznych domowych prac warsztatowych polecamy wariant antyprzecięciowy, który pozwoli Ci wykonywać naprawy garażowe lub warsztatowe bez możliwości przecięcia się.

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi elementami środków ochrony indywidualnej, jakie znajdą Państwo w naszym sklepie. 

W tej kategorii nie ma produktów.