Ochrona chemiczna

Rękawice chemiczne

Rękawice ochronne chemiczne należą do środków ochrony indywidualnej, chroniąc delikatną skórę dłoni przed niebezpiecznymi czynnikami chemicznymi. Najczęściej wykorzystywane są w laboratoriach, podczas prac, które wymagają kontaktu ze szkodliwymi substancjami, w tym do profesjonalnego sprzątania. Rękawice przeciwchemiczne dostępne w naszej ofercie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na ścieranie oraz działanie kwasów. Jednocześnie zapewniają komfortowe dopasowanie, wysoką chłonność potu oraz elastyczność, co jest szczególnie ważne podczas wykonywania prac wymagających dokładnych i precyzyjnych ruchów. 

Rękawice chroniące przed czynnikami chemicznymi

Rękawice do chemii mogą być wykonane z lateksu, winylu, nitrylu, neoprenu czy gumy. Większość rękawic chemicznych należy do III kategorii ochrony, co oznacza, że chronią przed poważnymi urazami i zagrożeniami dla życia. Należy korzystać z nich wtedy, gdy istnieje ryzyko trwałego, poważnego uszkodzenia dłoni. Wszystkie rękawice chemiczne muszą być odpowiednio testowane, oraz spełniać dodatkowe normy bezpieczeństwa, dzięki czemu dają gwarancję najwyższej ochrony przed szkodliwymi substancjami chemicznymi. Dodatkowo niektóre rękawice ochronne chemiczne mogą być stosowane podczas pracy przy wysokich lub niskich temperaturach. Rękawice chroniące przed czynnikami chemicznymi, dostępne w naszej ofercie dają gwarancję bezpieczeństwa i trwałości, dlatego już dziś zapoznaj się z naszą szeroką ofertą.

Kwasoodporne rękawice robocze BHP

Takiego rodzaju rękawice należą do środków ochrony indywidualnej. Charakteryzuje je duża odporność na ścieranie, a przy tym także elastyczność, wysoka chłonność, komfort i miękkość, która nie krępuje dłoni i pozwala wykonywać nimi wszelkie działania, jakie należą do obowiązków pracownika. Na ogół stosuje się je w ogólnych pracach mechanicznych, w miejscach, w których występuje możliwość pojawienia się kwasu i uszkodzenia tym samym skóry. Rękawice kwasoodporne ponadto muszą być zgodne z odpowiednimi normami. Takie rękawice posiadają zwykle kilka dodatkowych zalet - między innymi mogą być odporne na skrajne niskie temperatury czy chronić przed zasadami, alkoholem lub rozpuszczalnikami. Stosuje się je w zakładach przemysłowych, gdzie ochrona rąk jest niezbędna - w branży motoryzacyjnej, spożywczej, chemicznej, lakiernictwie itd.

Aktywne filtry

expand_less