Rękawice antyprzecięciowe

Według obowiązujących dziś przepisów każdy pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom odpowiednią ochronę, jeśli pracują oni na stanowiskach, które tego wymagają. Do środków ochrony indywidualnej należą między innymi rękawice ochronne i robocze. Rękawice antyprzecięciowe to natomiast niezbędny element stroju każdej osoby, która podczas wykonywania swoich obowiązków ma kontakt z ostrymi przedmiotami i elementami. Rękawice antyprzecięciowe stosuje się więc w warunkach, w których pracownik może być narażony na przecięcia. Takie rękawice doskonale sprawdzą się w różnych zakładach pracy, między innymi takimi jak huty, zakłady dekarskie i nie tylko. Wszystkie oferowane przez nas produkty w tej kategorii spełniają normę EN407, co oznacza, że mogą być stosowane podczas wszelkich prac, przy których występuje ryzyko odcięcia dłoni. Korzystając z rękawic antyprzecięciowych zapewniamy sobie bezpieczeństwo.

Antyprzecięciowe rękawice

Rękawice antyprzecięciowe należą do środków ochrony indywidualnej, które zabezpieczają pracowników w warunkach pracy narażających na przecięcia, zadrapania, czy skaleczenia. Nasze antyprzecięciowe rękawice to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje ochrony przed ostrymi przedmiotami.  Wykonane są z wytrzymałego włókna Kevlar, które zapewnia najwyższą jakość oraz komfort użytkowania. Rękawice antyprzecięciowe kevlarowe dostępne w naszej ofercie spełniają odpowiednie normy, dzięki czemu dają gwarancję bezpieczeństwa. 

Rękawice antyprzecięciowe — norma

Rękawice antyprzecięcowe to niezbędne wyposażenie każdej osoby, która na co dzień pracuje z ostrymi przedmiotami. Wykonane są ze specjalnego tworzywa, które gwarantuje odpowiednią ochronę oraz trwałość. Z racji tego, że należą do środków ochrony indywidualnej, muszą spełniać normy wymagane przez prawo. Rękawice ochronne dzielą się na 3 kategorie, w zależności od ciężkości urazów, przed którymi chronią: 

  • Kategoria 1 - urazy powierzchowne np. obtarcia i skaleczenia. 
  • Kategoria 2 - średnio ciężkie urazy mechaniczne np. przecięcia i ukłucia nożami wykonane z małą energią. 
  • Kategoria 3 - ciężkie urazy mechaniczne np. ukłucia i przecięcia wykonane z dużą energią. 

Oprócz dopasowania do tych kategorii każda rękawica antyprzecięciowa może dodatkowo spełniać normę, która na przykład gwarantuje ochronę przed urazami mechanicznymi (PN-EN 388), lub chroni przed przecięciem piłą łańcuchową (PN-EN 381). W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór rękawic ochronnych, które bez problemu dopasujesz do swoich warunków pracy.

Aktywne filtry

expand_less