Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Rękawice ochronne

Rękawice ochronne i rękawice robocze

Rękawice ochronne i rękawice robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika narażonego na uszkodzenie bądź zabrudzenie własnej odzieży albo czynniki zagrażające zdrowiu i życiu - między innymi chemiczne, mechaniczne, termiczne czy atmosferyczne. Takie rękawice są na co dzień stosowan...

Rękawice ochronne i rękawice robocze

Rękawice ochronne i rękawice robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika narażonego na uszkodzenie bądź zabrudzenie własnej odzieży albo czynniki zagrażające zdrowiu i życiu - między innymi chemiczne, mechaniczne, termiczne czy atmosferyczne. Takie rękawice są na co dzień stosowane przez pracowników magazynów, hal produkcyjnych, warsztatów samochodowych czy w przemyśle budowlanym i innych miejscach, gdzie istnieje realne zagrożenie bądź występują niebezpieczne czynniki.

Różnice między rękawicami ochronnymi a rękawicami roboczymi

Rękawice robocze i rękawice ochronne wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają zarówno wygodę podczas wykonywania jakichkolwiek działań, jak i właściwy poziom bezpieczeństwa przed szkodliwymi czynnikami. Takie rękawice muszą więc zapewnić wysoki komfort pracy, być trwałe, odporne na ścieranie, być dobrze dopasowane do dłoni itd. Warto pamiętać, że właściwości konkretnych rękawic zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia. Rękawice robocze wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie może dojść do zabrudzenia bądź drobnego uszkodzenia skóry rąk. Natomiast rękawice ochronne stosuje się, w celu ochrony dłoni przed uszkodzeniami mechanicznymi, wysokimi i niskimi temperaturami czy też przed różnego typu szkodliwymi substancjami chemicznymi dla człowieka.

Rodzaje rękawic roboczych i rękawic ochronnych

Znajdą u nas Państwo bardzo szeroki wybór różnego rodzaju rękawic roboczych i rękawic ochronnych - od jednorazowych rękawiczek po specjalistyczne rękawice dla spawaczy i innych celów. Do oferowanych przez nas produktów należą między innymi:

  • rękawice robocze skórzane,

  • ocieplane rękawice robocze,

  • rękawice spawalnicze,

  • rękawice kwasoodporne,

  • rękawice bawełniane,

  • rękawice robocze jednorazowego użytku.

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi elementami środków ochrony indywidualnej, jakie znajdą Państwo w naszym sklepie. 

Więcej

Rękawice ochronne Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji