Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Rękawice ochronne

Rękawice ochronne i rękawice robocze

Rękawice ochronne i rękawice robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika narażonego na uszkodzenie bądź zabrudzenie własnej odzieży albo czynniki zagrażające zdrowiu i życiu - między innymi chemiczne, mechaniczne, termiczne czy atmosferyczne. Takie rękawice są na co dzień stosowan...

Rękawice ochronne i rękawice robocze

Rękawice ochronne i rękawice robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika narażonego na uszkodzenie bądź zabrudzenie własnej odzieży albo czynniki zagrażające zdrowiu i życiu - między innymi chemiczne, mechaniczne, termiczne czy atmosferyczne. Takie rękawice są na co dzień stosowane przez pracowników magazynów, hal produkcyjnych, warsztatów samochodowych czy w przemyśle budowlanym i innych miejscach, gdzie istnieje realne zagrożenie bądź występują niebezpieczne czynniki.

Różnice między rękawicami ochronnymi a rękawicami roboczymi

Rękawice robocze i rękawice ochronne wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają zarówno wygodę podczas wykonywania jakichkolwiek działań, jak i właściwy poziom bezpieczeństwa przed szkodliwymi czynnikami. Takie rękawice muszą więc zapewnić wysoki komfort pracy, być trwałe, odporne na ścieranie, być dobrze dopasowane do dłoni itd. Warto pamiętać, że właściwości konkretnych rękawic zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia. Rękawice robocze wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie może dojść do zabrudzenia bądź drobnego uszkodzenia skóry rąk. Natomiast rękawice ochronne stosuje się, w celu ochrony dłoni przed uszkodzeniami mechanicznymi, wysokimi i niskimi temperaturami czy też przed różnego typu szkodliwymi substancjami chemicznymi dla człowieka.

Rodzaje rękawic roboczych i rękawic ochronnych

Znajdą u nas Państwo bardzo szeroki wybór różnego rodzaju rękawic roboczych i rękawic ochronnych - od jednorazowych rękawiczek po specjalistyczne rękawice dla spawaczy i innych celów. Do oferowanych przez nas produktów należą między innymi:

 • rękawice robocze skórzane,

 • ocieplane rękawice robocze,

 • rękawice spawalnicze,

 • rękawice kwasoodporne,

 • rękawice bawełniane,

 • rękawice robocze jednorazowego użytku.

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi elementami środków ochrony indywidualnej, jakie znajdą Państwo w naszym sklepie. 

Więcej

Rękawice ochronne W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Rękawice skórzane robocze

  Skórzane rękawice robocze

  Nasze skórzane rękawice robocze to gwarancja bezpieczeństwa oraz komfortu podczas wykonywania różnego rodzaju prac, które są związane ze zwiększonym niebezpieczeństwem i tym samym - także zwiększonym ryzykiem uszkodzeń mechanicznych. Rękawice robocze są niezbędne w przemyśle ciężkim, na budowie oraz podczas wykonywania innych prac, które narażają ręce na otarcia i nie tylko. Skórzane rękawice robocze nadają się także idealnie do wszelkich prac porządkowych, a także i takich, które są związane z transportem i przeładunkiem. Rękawice ze wzmocnieniami nadają się za to podczas prac montażowych, murarskich czy budowniczych itd.

  Charakterystyka rękawic roboczych

  Rękawice robocze skórzane charakteryzują się wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i właśnie z tego powodu mogą posłużyć o wiele dłużej niż inne rodzaje rękawic.

 • Ocieplane rękawice...

  Rękawice robocze ocieplane

  Rękawice ocieplane doskonale nadają się do pracy, ale również i na co dzień. Poniżej prezentujemy bardzo szeroki wybór rękawic roboczych ocieplanych, które mają różnorakie zastosowania.

  Ocieplane rękawice robocze - zastosowanie

  Rękawice robocze ocieplane są przeznaczone do pracy w miejscach, gdzie występuje niska temperatura. Takie akcesoria mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Stosuje się je przede wszystkim w budownictwie, pracach mechanicznych, w chłodniach, serwisach klimatyzacji, a także w przemyśle spożywczym i wszędzie tam, gdzie występuje temperatura powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza. Nasze artykuły sprawdzą się także jako wkłady do rękawic roboczych termoodpornych.

 • Rękawice spawalnicze

  Rękawice spawalnicze

  W tej kategorii oferujemy Państwu wysokiej jakości profesjonalne rękawice spawalnicze, które można zastosować podczas każdej metody spawania - TIG, MIG/MAG. Nasze rękawice dla spawaczy są wykonane z różnych, wysokiej jakości materiałów, które zapewniają całkowitą i odpowiednią ochronę przed iskrzeniem i wysokimi temperaturami.

  Rękawice do spawania a zwykłe rękawice ochronne

  Rękawice ochronne spawalnicze różnią się tym od zwykłych rękawic ochronnych, że są wyjątkowo odporne na wysokie temperatury, gwarantują ochronę i całkowite bezpieczeństwo podczas różnego rodzaju prac związanych ze spawaniem a także zapewniają wysoki komfort pracy i dobrą chwytność narzędzi.

 • Powlekane
 • Kwasoodporne
 • Bawełniane
 • Jednorazowego użytku
 • RĘKAWY