Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]

Obuwie ochronne

Block title

Visit our blog

Obuwie ochronne

Obuwie ochronne i obuwie robocze

Obuwie ochronne i obuwie robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika zatrudnionego w niebezpiecznych warunkach, gdzie występują lub mogą wystąpić czynniki zagrażające życiu i zdrowiu. Wykorzystuje się je dziś podczas wykonywania wielu różnych typów działań w wielu różnych branżach sze...

Obuwie ochronne i obuwie robocze

Obuwie ochronne i obuwie robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika zatrudnionego w niebezpiecznych warunkach, gdzie występują lub mogą wystąpić czynniki zagrażające życiu i zdrowiu. Wykorzystuje się je dziś podczas wykonywania wielu różnych typów działań w wielu różnych branżach szeroko pojętego terminu ‘przemysł’. Wybór odpowiednich butów roboczych czy butów ochronnych jest niezwykle istotny, z tego powodu, iż zwiększa bezpieczeństwo pracowników, chroni przed niebezpiecznymi sytuacjami, takimi jak upadki z powodu śliskiej nawierzchni oraz zapewnia im komfort w ciągu wielogodzinnego dnia ciężkiej pracy. W przypadku obuwia roboczego - muszą one być zgodne z obowiązującymi normami BHP, natomiast w przypadku obuwia ochronnego - normami BHP oraz mieć odpowiednie certyfikaty i atesty.  

Buty ochronne i buty robocze - charakterystyka

Obuwie robocze stosuje się wszędzie tam, gdzie mogą ulec zniszczeniu bądź zabrudzeniu osobiste buty pracownika. Natomiast obuwie ochronne ma za zadanie zapewnić ochronę stopą przed różnymi czynnikami zewnętrznymi - chemicznymi, mechanicznymi czy też wysoką i niską temperaturą. W przypadku butów ochronnych i butów roboczych dużą rolę odgrywa odpowiednia antypoślizgowa podeszwa, która pozwala uniknąć niepotrzebnych wypadków. Takie buty mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów - w zależności od tego, jaką mają pełnić funkcję i do czego zostały stworzone. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości obuwie ochronne i obuwie robocze wykonane ze specjalnych rodzajów gumy, poliuretanu, skóry, PCV czy nawet z elementami metalu (buty robocze z metalowym noskiem). Głównym zadaniem takich butów jest zapewnienie przede wszystkim odpowiedniej ochrony i bezpieczeństwa, ale muszą być one także wygodne, aby można było w nich spokojnie wykonywać swoją pracę, dlatego staramy się dostarczyć naszym klientom buty, które zapewnią duży komfort przez cały dzień.

Buty ochronne i buty robocze - rodzaje

Obuwie ochronne i obuwie stanowi ogromną kategorię i można zaliczyć do niej wiele różnych typów butów. Można wśród nich wyróżnić obuwie damskie i męskie, możne utworzyć kolejna grupę dzieląc buty ze względu na ich przeznaczenie itd. Znajdą u nas Państwo między innymi buty robocze zimowe, półbuty robocze, buty spawalnicze, specjalistyczne obuwie robocze dedykowane do danych branż czy nawet sandały ochronne z antypoślizgowymi podeszwami.

Zapraszamy do przeglądania naszej oferty. Znajdziesz w niej takie uznane marki, jak Dunlop, Cofra czy Coverguard. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie butów roboczych czy BHP, to zapraszamy kontaktu. Postaramy się wszystko wyjaśnić.

Zobacz też:

Obuwie robocze Katowice

Obuwie robocze Warszawa

Obuwie robocze Tychy

Obuwei robocze Kraków

Więcej

Obuwie ochronne Jest 825 produktów.

Podkategorie

 • Sandały

  Sandały robocze

  W ofercie naszego sklepu można znaleźć również najwyższej klasy sandały robocze. Zazwyczaj są one wykonane ze skóry, ale oferujemy także modele ze specjalnym pokryciem tekstylnym. Obuwie w tej kategorii posiada bardzo przydatne właściwości - bowiem są lekkie, bardzo wygodne, niezwykle trwałe i niezawodne, odporne na zniszczenia, typu: przecięcia, pękanie i ścieranie, a także różne czynniki zewnętrzne. Ponadto posiadają antypoślizgowe podeszwy. Nasze sandały doskonale odnajdą się w nawet najtrudniejszych warunkach - to obuwie oddychające, letnie. Będą idealne wszędzie tam, gdzie potrzebna jest znakomita wentylacje ze względu na nieznośnie wysokie temperatury.

 • Półbuty

  Półbuty robocze

  Wśród butów roboczych i ochronnych znajdziemy także półbuty. To standardowe obuwie przemysłowe, które sięga poniżej kostki. Doskonale sprawdza się w przypadku różnych prac fizycznych. Mogą być one wykonane ze skóry czy zamszu. Nasze półbuty robocze charakteryzują się tym, że mają antypoślizgowe podeszwy oraz trwałe noski i są odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, olejów, benzyny i są antyelektrostatyczne. Dzięki temu, że oferowane przez nas obuwie jest wykonane z materiałów znakomitych gatunków stopa może oddychać i nie poci się nadmiernie. Ponadto nasze półbuty posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty BHP.

 • Gumowe

  Buty gumowe

  W naszej ofercie znajdą Państwo także robocze buty gumowe. Takie buty służą podczas prac wykonywanych w mokrym i wilgotnym środowisku w budownictwie, rolnictwie, sadownictwie i służbach porządkowych oraz komunalnych, a także w branży chemicznej czy w przemyśle rybackim i spożywczym, ale sprawdzą się doskonale także jako obuwie dla miłośników grzybów i wędkowania.

  Buty gumowe - cechy

  Charakteryzuje się one przede wszystkim tym, że jest wodoodporne, posiadają odporną na olej podeszwę, która dodatkowo została wyposażona w specjalne urzeźbienie, które ma za zadanie chronić użytkownika przed poślizgiem. Buty gumowe wykonuje się z takich materiałów, jak guma, PCV (polichlorku winylu), nitryl czy EVA, które są wyjątkowo odporne nie tylko na wodę, ale także i na różnego typu benzyny, oleje, smary, niektóre kwasy, wodorotlenki i przeciwko wszelkim uszkodzeniom mechanicznym. Niektóre z modeli w naszym asortymencie mają dodatkowo wyściełane wnętrze kożuchem, dzięki czemu można ich spokojnie używać także w niskich temperaturach. Prócz butów gumowych sprzedajemy także wodochronne nogawice i spodniobuty, które idealnie sprawdzą się podczas prac, w których pracownicy są narażeni na silne zamoczenie dolnych kończyn.

  Bezpieczeństwo

  Buty gumowe należą do grupy obuwia roboczego, a to oznacza, że muszą spełniać wszystkie warunki Bezpieczeństwa i Higieny pracy. Dzięki tym zasadom, praca w tym obuwiu jest bezpieczna i chroni przed urazami, uszkodzeniami i innymi niebezpiecznymi czynnikami (mechanicznymi, chemicznymi i wysoką oraz niską temperaturą) na jakie są narażeni pracownicy.

  Nasz asortyment  

  Oferowane przez nas buty gumowe cechuje wykonanie ze znakomitych materiałów a także wysoka wytrzymałość nawet w intensywnych i wyjątkowo trudnych warunkach. Mogą u nas Państwo zakupić buty gumowe o różnej długości, różnym przeznaczeniu i różnej barwie. Nasze buty poza bezpieczeństwem zapewniają także komfort potrzebny do swobodnego wykonywania swojej pracy.

 • Trzewiki

  Trzewiki robocze

  Trzewiki robocze to zabudowane obuwie, które sięga nieco za kostkę. To jeden z najpopularniejszych modeli butów roboczych. Trzewiki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które muszą pracować na zewnątrz lub w dość trudnych i nietypowych warunkach wewnątrz budynku. Ich największa zaletą jest to, że doskonale chronią stopy przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, a także sprawiają, że ich użytkownik ma lepszą stabilność, gdyż znacznie pewniej niż inne modele podpierają stopy. Znajdą u nas Państwo wyższe i niższe obuwie tego typu, które doskonale chroni przed wodą, wilgocią i substancjami chemicznymi. Ponadto podeszwy naszych trzewików roboczych są odporne na liczne czynniki zewnętrzne, antypoślizgowe, a niektóre z nich są dodatkowo wyposażone w metalowy nosek.     

 • Zimowe

  Zimowe obuwie robocze

  Robocze obuwie zimowe jest przeznaczone do pracy w niskich temperaturach - podczas najzimniejszych miesięcy bądź też przez cały rok, na przykład w chłodniach. Najczęściej są one wykonane ze skóry. Mogą także zawierać różne wstawki z ekologicznych materiałów, zwłaszcza w miejscach, które nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale chronią przed niskimi temperaturami, zwykle posiadają podnoski metalowe bądź kompozytowe, a także wkładki antyprzebiciowe. Ponadto ocieplacz wewnątrz obuwia i ocieplane, odporne na oleje i antypoślizgowe podeszwy.

 • Specjalistyczne

  Specjalistyczne obuwie BHP

  W tej kategorii znajduje się obuwie o wyjątkowych parametrach technicznych, które spełnia potrzebę ochrony przed szczególnym ryzykiem. Dobór odpowiednich butów do wykonywanej pracy to podstawa bezpieczeństwa, a także komfortu pracy. Znajdą tu Państwo szeroką ofertę dla spawaczy, dekarzy, pilarzy, elektryków, asfalciarzy, strażaków, żołnierzy, mundurowych, a także innych osób, które pracują w przemyśle mechanicznym, hutniczym, stalowym, żelaznym, spożywczym, chemicznych czy we szpitalach. Nasze buty są wykonane z najlepszej jakości materiałów, doskonale chronią przed zgnieceniem, uszkodzeniami mechanicznymi czy przekuciem.

 • Saperki
 • Damskie
 • Saboty
 • Akcesoria
na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 825 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 825 elementów