Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Obuwie ochronne

Block title

Visit our blog

Obuwie ochronne

Jednym z najważniejszych elementów garderoby przy niebezpiecznych pracach są niewątpliwie produkty z opisywanej kategorii. Obuwie ochronne i robocze należą do grupy środków ochrony indywidualnej każdego pracownika zatrudnionego w niebezpiecznych warunkach, gdzie występują, lub mogą wystąpić, czynniki zagrażające życiu i zdrowiu. Wiele prac przemysłowych wymaga ich dzisiaj, ponieważ są one podstawą przeciwstawiania się zagrożeniom czyhającym na pracowników.

Dlaczego jest to istotne?

Wybór odpowiednich butów roboczych lub ochronnych jest niezwykle istotny, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Chronią one przed niebezpiecznymi sytuacjami, takimi jak upadki z powodu śliskiej nawierzchni oraz zapewniają komfort w ciągu wielogodzinnego dnia ciężkiej pracy. W przypadku obuwia roboczego - muszą one być zgodne z obowiązującymi normami BHP, natomiast w przypadku ochronnego - normami BHP oraz mieć odpowiednie certyfikaty i atesty.

Obuwie ochronne i robocze - charakterystyka

Obuwie robocze stosuje się w sytuacji, gdy ulec może zniszczeniu bądź zabrudzeniu osobiste mienie pracownika. To drugie, natomiast, ma za zadanie zapewnić obronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi - chemicznymi, mechanicznymi czy też wysoką lub niską temperaturą. W przypadku butów znajdujących się na wyposażeniu pracownika przemysłowego, dużą rolę odgrywa odpowiednia antypoślizgowa podeszwa, która pozwala uniknąć niepotrzebnych naruszeń BHP. Takie produkty mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów - w zależności od tego, jaką mają pełnić funkcję i do czego zostały stworzone.

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości obuwie ochronne i robocze wykonane ze specjalnych rodzajów gumy, poliuretanu, skóry, PCV czy nawet z elementami metalu (między innymi buty z metalowym noskiem). Głównym zadaniem takich butów jest zapewnienie odpowiedniej normy przepisowej i bezpieczeństwa, ale muszą być one także wygodne. Dlatego staramy się dostarczyć naszym klientom obuwie, które zapewni im komfort pracy przez cały dzień.

Buty ochronne i robocze - rodzaje

Choć wszystkie oferowane przez nas produkty zaliczają się do elementów wyposażenia BHP, można je podzielić na kilka grup. Pierwszym z nich jest podział ekwipunku obronnego ze względu na przeznaczenie danego produktu. W naszym sklepie znaleźć można buty BHP służące, między innymi, pracownikom spawającym, elektrykom, czy chociażby pracownikom mundurowym. Obuwie BHP dzielić można również na odpowiadające mu typy - tutaj odznaczają się saperki, trzewiki, czy saboty.

Zapraszamy do przeglądania naszej oferty. Znajdziesz w niej takie uznane marki, jak Dunlop, Cofra czy Coverguard. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie naszych produktów, czy BHP, gorąco zapraszamy do kontaktu.

Zobacz też:

Obuwie robocze Katowice

Obuwie robocze Warszawa

Obuwie robocze Tychy

Obuwei robocze Kraków

Jest 19 produktów.
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów