Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Odzież ochronna i robocza

Block title

Visit our blog

Odzież ochronna i robocza

Wygodne podczas pracy i zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa - takie właśnie są nasze produkty. W naszej ofercie znajdą Państwo ubrania robocze, które dzielą się na wiele kategorii: od kurtek, aż do pełnych kombinezonów. Prezentowana w tej kategorii odzież robocza i ochronna jest sprzedawana w różnych rozmiarach, a także, w niektórych przypadkach, szyta jest na miarę. Dostępne są również ubrania, które przeznaczone są do konkretnych czynności, takich jak prace budowlane, spawalnicze itd.

Różnice między odzieżą roboczą i ochronną

Odzież robocza ma swoje zastosowanie w miejscach, gdzie istnieje możliwość zabrudzenia, bądź uszkodzenia prywatnych rzeczy, na przykład szkodliwymi dla zdrowia substancjami, które powodują szybsze niszczenie się garderoby. Jest również używana w miejscach, gdzie wymagane jest zachowanie szczególnej czystości lub sterylności w miejscu pracy.

Odzież ochronna zaś to artykuły BHP, i odpowiednio dostosowane akcesoria BHP, które mają zakryć, lub zastąpić całkowicie, osobisty strój pracownika. Ten rodzaj odzieży BHP ma za zadanie obronić noszącego przed różnego typu zagrożeniami i innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, między innymi chemicznymi, termicznymi, mechanicznymi i atmosferycznymi.

Cechy ubrań roboczych i ochronnych

Odzież BHP powinna bronić przed szkodliwymi czynnikami i równocześnie być przy tym wygodna. Taka ochrona BHP charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, dzięki czemu świetnie sprawdza się w swojej roli. Ubranie robocze zawsze wykonywane jest z wytrzymałych materiałów. Dodatkowo stosuje się podwójne szycie, by zminimalizować możliwość rozerwania się tkaniny w najbardziej na to podatnych miejscach. Ponadto, powinny być ono dość luźne, aby nie krępować żadnych ruchów podczas wykonywania określonych działań.

Swobodę niektórych elementów wyposażenia pracownika zapewnia regulacja szerokości i długości - z tego powodu spodnie do pracy można zazwyczaj kupić w postaci ogrodniczek. Ubrania ochronne natomiast można podzielić na 3 kategorie. Te z 1. kategorii zapewniają bezpieczeństwo przed minimalnymi zagrożeniami, z 2. przed nieco poważniejszymi, a z 3. przed bardzo szkodliwymi czynnikami, które zagrażają życiu i zdrowiu pracowników.

W tej kategorii nie ma produktów.