Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Odzież ochronna i robocza

Odzież ochronna i robocza

Oferujemy odzież ochronną i odzież roboczą wykonaną z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu nasze ubrania są bardzo wygodne podczas pracy,  ale przede wszystkim zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Znajdą u nas Państwo kurtki, bluzy, kamizelki, spodnie, koszulki, czapki i wiele innych elementów odzieży. Pr...

Odzież ochronna i robocza

Oferujemy odzież ochronną i odzież roboczą wykonaną z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu nasze ubrania są bardzo wygodne podczas pracy,  ale przede wszystkim zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Znajdą u nas Państwo kurtki, bluzy, kamizelki, spodnie, koszulki, czapki i wiele innych elementów odzieży. Prezentowana w tej kategorii odzież robocza i odzież ochronna jest sprzedawana w różnych rozmiarach. W niektórych przypadkach istnieje także możliwość wyboru koloru. Mogą Państwo również wybrać ubrania, które wykonano z przeznaczeniem do konkretnych działań, takich jak prace budowlane, spawalnicze itd.

Różnice między odzieżą roboczą i odzieżą ochronną

Odzież robocza jest stosowana wszędzie tam, gdzie, ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, istnieje możliwość zabrudzenia bądź uszkodzenia własnych ubrań, na przykład szkodliwymi dla zdrowia substancjami, które powodują szybsze niszczenie się ubrań oraz z powodu działań wymagających zachowanie szczególnej czystości lub sterylności w miejscu pracy. Zaś odzież ochronna to ubranie i elementy stroju, które mają zakryć lub zastąpić całkowicie osobisty strój pracownika. Ten rodzaj odzieży ma zadanie ochronić przed różnego typu zagrożeniami i innymi czynnikami, między innymi chemicznymi, termicznymi, mechanicznymi czy atmosferycznymi itd.

Cechy odzieży roboczej i odzieży ochronnej

Odzież robocza powinna ochraniać przed szkodliwymi czynnikami i równocześnie być przy tym wygodna, dopasowana i bezpieczna. Taka odzież charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, wystarczającą aby pełnić swoje funkcje. Dlatego też może być tylko wykonane z mocnych i solidnych materiałów. Czasami stosuje się podwójne szycie by zminimalizować możliwość rozerwania w najbardziej na to podatnych miejscach. Ponadto powinny być dość luźne, aby nie krępować żadnych ruchów podczas wykonywania określonych działań. Swobodę niektórych elementów odzieży roboczej zapewnia regulacja szerokości i długości - dlatego też z tego powodu spodnie robocze można zazwyczaj kupić w postaci ogrodniczek. Odzież ochronna natomiast można podzielić na 3 kategorie. Odzież ochronna z 1. kategorii ochrania przed minimalnymi zagrożeniami, z 2.  przed nieco poważniejszymi a z 3. przed bardzo szkodliwymi czynnikami, które zagrażają życiu i zdrowiu pracowników.

Więcej

Odzież ochronna i robocza W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Kurtki i kurtki ocieplane

  Kurtki zimowe i kurtki ocieplane

  Na obecnym rynku sporo producentów zajmuje się sprzedażą ubrań i akcesoriów BHP. Na znaczne zainteresowanie w przypadku odzieży wierzchniej, zasługują kurtki zimowe i kurtki ocieplane firmy Coverguard. Firma ta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego chcą i czego potrzebują jej klienci. Kurtki zimowe i kurtki ocieplane, podobnie zresztą jak też i inne elementy odzieży BHP, muszą spełniać pewne wymogi, takie jak zapewnienie odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa. Dlaczego warto skupiać uwagę na konkretnej firmie? Sprawdzona i ceniona firma stosuje jedynie tkaniny najwyższej jakości i dba o jakość wykonania odzieży - tak jest też w przypadku Coverguard - i tylko takiej można zaufać.

  Kurtki zimowe i kurtki ocieplane do pracy typu softshell

  Wiele zawodów wymaga stosowania odpowiedniego stroju, dzięki któremu praca w niebezpiecznych warunkach i z możliwym wystąpieniem niebezpiecznych czynników, będzie w pełni bezpieczna i nie wystąpi zagrożenie życia lub zdrowia. Odpowiednie ubranie robocze to podstawa - musi ono osłonić skórę przed działaniem zewnętrznych czynników i przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Należy pamiętać, aby zawsze stosować się do zaleceń BHP, z racji tego, iż może zaistnieć bardzo duże zagrożenie podczas wykonywania pracy. Wszystkie elementy stroju są tak samo istotne - zarówno kurtki zimowe i kurtki ocieplane softshell, jak i również pozostałe akcesoria, takie jak zatyczki do uszu czy gogle i na przykład obuwie. To, jak wygląda pełny strój do pracy, zależy od jej rodzaju, a czasami także i od pory roku.  

  Robocze kurtki zimowe

  Odzież robocza i ochronna ma bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo pracowników. Każdy element takiego stroju ma do spełnienia dane zadanie, które przypisał mu producent, czyli np. ochronić przed ogniem bądź zimnem, nie pozwolić upaść na śliskiej nawierzchni itd. Dobry producent doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego do różnych elementów ubioru stosuje różne materiały, w zależności od potrzeb i wymagań.  

  Robocze kurtki ocieplane

  Niezależnie od rodzaju branży, pracę w Polsce wykonuje się przez cały rok. Zmienność warunków pogodowych wpływa na konieczność zapewniania pracownikom odpowiedniej odzieży dopasowanej do danych warunków i temperatury. Aby zapewnić pracownikom pracującym w zimie na zewnątrz należy wybrać odpowiednie kurtki zimowe i kurtki ocieplane cenionych marek, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie.

  Kurtka na zimę

  Jednym z podstawowych elementów ubioru pracownika w zimie bez wątpienia powinna być kurtka zimowa lub kurtka ocieplana. Odzież wierzchnią takiego typu można znaleźć niemal w każdym sklepie z ubraniami, ale jednak dbać o wygodę i bezpieczeństwo pracowników należy odwiedzić specjalistyczny sklep z artykułami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy, jak Dabo.pl. Są one znacznie lepiej przystosowane do wykonywania różnych prac - posiadają znacznie lepsze uszczelnienie na łączeniach kawałków materiałów i zamkach i posiadają wiele przydatnych kieszeni na zewnątrz i wewnątrz.

  Odpowiednie kurtki dla pracowników

  Warto tu zauważyć, że dzisiejsze robocze kurtki zimowe i kurtki ocieplane nie charakteryzują się topornym i nieciekawym wyglądem - niemal wszystkie produkty dostępne na rynku są wykonane z nowoczesnych materiałów, które dają możliwość tworzenia niepowtarzalnych wzorów, dzięki czemu takie kurtki nie tylko zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania pracy, ale przy tym także dobrze wyglądają. Jak powszechnie wiadomo, ubranie robocze ma także wpływ na pracownika i jego wydajność - im lepiej będą się oni czuć w swoich nie krępujących ruchów ubraniach, tym lepiej będą się czuć w swojej pracy i lepiej wykonają powierzone im obowiązki. Pamiętajmy jednak o tym, że rozmiar kurtek należy dobrać do potrzeb naszej załogi, gdyż tylko w taki sposób będzie ona mogła spełniać swoje podstawowe zadanie zatrzymywania ciepła ciała i chronienia przed wychłodzeniem.

  Zakup roboczych kurtek zimowych i kurtek ocieplanych

  Warto zatem zadbać o poprawny ubiór naszych pracowników podczas zimy - pracownicy dobrze ubrani, którzy nie marzną podczas wykonywania swoich obowiązków, to jednocześnie pracownicy, którzy rzadziej chorują, a tym samym rzadziej korzystają z przysługujących im zwolnień chorobowych L4. A to jest przecież wymierna korzyść dla każdego pracodawcy!

 • Polary, bluzy, swetry
 • Kamizelki
 • Odzież ostrzegawcza
 • Ubrania robocze
 • Bluzy robocze
 • Spodnie do pasa
 • Ogrodniczki
 • Kombinezony robocze

  Kombinezony robocze są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Stosuje się je m.in. w przemyśle ciężkim, motoryzacji czy budowlance. Nowoczesny kombinezon ochronny powinien być praktyczny i posiadać możliwość przechowywania niezbędnych nam przy pracy narzędzi czy innych przydatnych przedmiotów. Nie może on krępować ruchów i musi być wygodny, aby pracownik spędzający w nim wiele godzin czuł się komfortowo. Dobry kombinezon ochronny powinien być także wytrzymały oraz odporny na zabrudzenia. Warto mieć świadomość, że będzie on używany w różnych warunkach. Wyróżnia się kombinezony robocze jednoczęściowe oraz dwuczęściowe. Poniżej przedstawaimy pierwsze z nich.

  Specjalistyczne kombinezony ochronne

  Wykonując wiele zawodów na co dzień ma się styczność z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi dla zdrowia. Właśnie dla nich są tworzone ochronne kombinezony robocze, które odznaczają się specjalnymi właściwościami. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. olejodoporne, kombinezony ocieplane (zimowe) czy przeciwdeszczowe.

  Wybierz kombinezon roboczy w sklepie Dabo!

  Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie. Zapoznaj się z ofertą kombinezonów roboczych i przeczytaj ich specyfikację. Zapewnij swoim pracownikom lub sobie odpowiedni strój, aby każdego dnia czuli się komfortowo oraz bezpiecznie.

 • Koszulki i koszule
 • Odzież przeciwdeszczowa
 • Nakolanniki
 • Czapki