Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Ochrona oczu

Block title

Visit our blog

Sprzęt BHP do ochrony oczu

Pracując przy urządzeniach, które są niebezpieczne dla naszego wzroku należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. W każdym miejscu pracy, w którym może wystąpić narażenie twarzy pracownika na niebezpieczne czynniki zewnętrzne obowiązkowa jest ochrona oczu. Podstawowymi produktami, które pomogą nam nie stracić wzroku przy produkcji są okulary i gogle. Oprócz nich istnieją również bardziej zaawansowane formy protekcji oczu, lecz wszystkie z nich są potrzebne w różnych branżach przemysłowych.

Typy produktów do ochrony wzroku

Choć większość prac wymaga używania wspomnianych wyżej okularów i gogli, niektóre prace wymagają użycia przyłbic lub specjalnych akcesoriów do ochrony oczu. Najprostszą metodą na nie uszkodzenie siatkówek są jednak okulary. Te ochronią przed czynnikami takimi jak światło UV lub niegroźnymi odpryskami.

O poziom wyżej plasują się gogle - te już przylegają do skóry i, w przeciwieństwie do okularów, nie dopuszczają niechcianych ciał obcych ze wszystkich możliwych stron. Dla prac takich jak spawanie, czy operacje z silnie żrącymi substancjami chemicznymi, często pracownicy wyposażają się w przyłbice. Ta chroni już nie tylko oczy, ale również i całą twarz, łącznie z szyją.

Dodatkowe akcesoria

W naszym sklepie dokupić można również do okularów, gogli i przyłbic dodatkowe akcesoria. Te pomogą przy pracy w niekorzystnych dla wzroku warunkach. Zakupić można, na przykład, dodatkowe szkiełka do okularów, dzięki czemu trybie ekspresowym można zmienić poziom blokowanego promieniowania UV. Dla gogli przeznaczona jest szybka wymienna, która jest prosta w implementacji i usuwa potrzebę nabywania nowych gogli przy uszkodzeniu szybki. Bardzo popularnym gadżetem jest latarka na okulary, która zwalnia rękę od trzymania nieporęcznej latarki, gdy pracownik przemieszcza się po ciemnych pomieszczeniach.

Jest 20 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów