Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajduje się TUTAJ [akceptuję - zamknij]
Kategorie

Najczęściej kupowane

Block title

Visit our blog

Obuwie Cofra

obuwie cofra

W bardzo wielu zawodach (dotyczących przede wszystkim pracy fizycznej, ale i w branży medycznej) oraz podczas wykonywania wielu różnorodnych prac i zadań pojawia się potrzeba zastosowania odpowiedniej odzieży - roboczej bądź ochronnej - dzięki której wykonywanie tychże działań będzie znacznie bezpieczniejsze i do minimum ograniczy możliwość wystąpienia nieszczęśliwych wypadków, które mogą skutkować urazami pracownika i / lub uszkodzeniami ich prywatnej odzieży. Właściwy strój pracownika musi gwarantować bezpieczeństwo i niegroźną pracę - osłania on bowiem przed groźnym oddziaływaniem zewnętrznych elementów i przed zranieniem ciała. Takimi zagrażającymi elementami może być na przykład maszyna, która może mechanicznie zranić pracownika, ale także i wszelkie czynniki chemiczne, biologiczne, termiczne i nie tylko. Najszerzej pojmowany przemysł jest w ogromnej mierze zaintrygowany ubraniami BHP, z tego powodu, iż właśnie tam istnieje największe ryzyko wystąpienia różnorodnych zagrożeń w trakcie wykonywania pracy itd. Zastosowanie odpowiedniej odzieży roboczej to obowiązkowa podstawa każdego pracodawcy i pracownika, której w żaden sposób nikt nie powinien lekceważyć - należy przy tym pamiętać, że dokładnie ta sama konieczność występuje także w przypadku obuwia (jak na przykład doskonałej jakości obuwie Cofra) i innych elementów ochronnych, takich jak zatyczki do uszu, maski i półmaski przeciwgazowe czy też okulary ochronne. Oczywiście, arsenał komponentów ubioru ochronnego i roboczego różni się w zależności od tego, jak dokładnie wygląda dana praca i od tego, jakie mogą wystąpić niebezpieczeństwa podczas wykonywania swoich obowiązków, w niektórych przypadkach istotna jest także pora roku i to, jakie występują warunki atmosferyczne.

Całkiem dość sporo przedsiębiorstw trudni się sprzedażą ubrań BHP - roboczych i ochronnych - do prac w najróżniejszych i nawet najtrudniejszych warunkach. Jednym z najistotniejszych elementów stroju pracownika fizycznego jest bez wątpienia obuwie. Na szczególne zainteresowanie zdecydowanie zasługuje obuwie Cofra. Buty Cofra zostały stworzone przez włoską firmę, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie są wymagania i potrzeby klientów - mowa tu zarówno o pracodawcach, którzy mają obowiązek prawny zapewnić odpowiednią ochronę zdrowia i życia osobom, które zatrudniają, oraz oczywiście o pracownikach, którzy mogą mieć na co dzień kontakt z różnymi niebezpiecznymi substancjami czy warunkami. Obuwie Cofra - zarówno robocze, jak i ochronne - podobnie jak i pozostałe elementy i wymagane akcesoria BHP, gwarantują pełne bezpieczeństwo, z tego też powodu warto zostawiać właśnie na tę cenioną firmę

Popularny producent niezwykłych butów stosuje tylko i wyłącznie wyjątkowe tworzywa najwyższej jakości, jak również i dba o solidne wykonanie swoich artykułów. Oczywiście jest to, że obie sprawy mają decydujący wpływ na komfort pracy. Odzież ochronna i robocza ma przed sobą niezwykle istotne zadanie - zależnie od potrzeb danego przemysłu powinna być odporna na pewne warunki i substancje, na przykład powinna być kwasoodporna czy odporna na skrajnie wysokie i skrajnie niskie temperatury czy uszkodzenia mechaniczne itp. Jasne jest więc to, że powstaje potrzeba stosowania materiałów o konkretnych właściwościach, w zależności od danych wymagań, jakie formułowane są przez pracowników. Dobry producent odzieży BHP doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dzięki temu jego propozycje zaskarbiają sobie zaufanie różnych pracodawców i pracowników.

Ochrona pracownika - obuwie Cofra

Zgodnie z normami, jakie obowiązują według polskiego prawa, to właśnie pracodawca jest obciążony obowiązkiem zapewniania swoim pracownikom odpowiednych (a to oznacza: bezpiecznych i w pełni higienicznych) warunków pracy. Do takich warunków zaliczamy również zapewnienie właściwych środków ochrony osobistej. Wszelkie środki tego rodzaju oraz ich wykonanie, a także i oferowany przez nie poziom i rodzaj ochrony wymagany jest przez polskie przepisy - jednak jest on niejednolity, co oznacza, że dla każdej branży, a nawet dla każdego pracownika określono inne potrzeby, zresztą trudno sobie wyobrazić przecież, aby osoba, która pracuje na wysokościach korzystała z takich samych butów jak pracownik restauracji czy warsztatu samochodowego. Jednym z podstawowych elementów ubioru, który ma gwarantować pełne bezpieczeństwo pracowników są właśnie buty ochronne. Co tak właściwie powinniśmy o nich wiedzieć i w jaki sposób wybrać najlepsze buty ochronne dla siebie czy dla swoich pracowników, aby zapewniały najwyższy poziom bezpieczeństwa lub aby minimalizowały ryzyko wystąpienia wypadków niemal do zera?

Co powinny mieć dobre buty?

Wbrew wszelkim pozorom - wcale nie ma jednoznacznej odpowiedzi na temat tego, jakie buty ochronne powinny być, wszystko bowiem zależy od branży, ale i od sposobu ich wykorzystywania, o czym zresztą wspomnieliśmy już wyżej. Jeśli jednak decydujemy się na taki zakup, powinniśmy dokładnie sprawdzić to, czy dane obuwie posiada wszystkie te cechy, które nas interesują, czyli na przykład czy są wodoodporne, jaka jest ich izolacja termiczna, czy zapewniają odpowiednią wentylację. W wielu przypadkach powinny mieć również wzmocniony podnosek i / lub podeszwę specjalną antyprzebicową wkładką, która uniemożliwia przebicie buta na przykład ostrym narzędziem.

Wszystkie buty ochronne wykonane przez renomowanych producentów, takie jak obuwie Cofra, powinny mieć oznaczenia, jaką kategorię ochrony zapewniają, a także wypisane normy, które spełniają (np. EN20345 czy EN13287).

Firmy?

Jedną z najlepszych firm, które zajmują się produkcją wysokiej jakości butów ochronny jest bez wątpienia włoska firma Cofra, która działa na rynku nieprzerwanie już od 80 lat. Obuwie Cofra i inne artykuły tejże firmy można znaleźć niemal w każdym sklepie z produktami BHP, które mają ochraniać pracowników nawet w najtrudniejszych warunkach. To jedna z najpopularniejszych marek na polskim rynku, a popularność swą zawdzięcza wysokiej jakości, solidnemu wykonaniu i stosunkowo niskiej cenie. Najbardziej standardowe i podstawowe modele można zakupić już za około sto złotych za parę (przy zakupie butów Cofra dla większej liczby pracowników można oczywiście uzyskać dodatkowych rabat).

Czy warto zatem zainwestować w odpowiednie obuwie ochronne? Odpowiedź jest przecież oczywista. W innym wypadku pracodawca będzie odpowiadać karnie za wypadki swoich pracowników przy pracy, co będzie związane z brakiem zapewnienia im odpowiedniej ochrony - czyli odzieży ochronnej przystosowanej do danych warunków. Serdecznie zapraszamy do zapozniania się z oferowanym przez nas obuwiem najwyższej jakości - https://dabo.pl/194-obuwie-ochronne.